Profilaktyka


Paskudne raczycho – profilaktyka

Byliśmy szczęśliwi żyjąc normalną codziennością a to wszystko postanowił zniszczyć rak, złośliwy nowotwór, który wkroczył w nasze życie podstępnie. Gdy zaatakował, na ratunek było już za późno. Dzisiaj zostaje tylko chemioterapia, którą będziemy brać do końca życia, a ile ono będzie trwało to zależy, ile starczy nam sił.
Prawdziwy opis, który możemy spotkać na portalach zbierających pieniądze na szczytny cel, którym coraz częściej jest finansowanie terapii ratującej życie ludzi stających w obliczu raka.

                                                                        
Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego powinniśmy od dziś zastosować środki zapobiegawcze w postaci wzmożonej profilaktyki.

1. Wzmocnijmy przeciwnowotworowa edukację zdrowotną dla wszystkich Nas – Polaków.
Jesteśmy krajem o wysokim ryzyku zachorowania na raka. Powinnyśmy lepiej rozumieć raka i zwiększyć naszą zdolność do dbania o siebie.
Powinniśmy wzmocnić nas samych i zmobilizować się do treningu fizycznego, aby utrzymać dobry stan psychiczny i kultywować właściwą perspektywę wartości życiowych; codziennie dbać o zbilansowaną dietę ,odpowiednie spożycie produktów bogatych w witaminę A , C, E i selen, jeść mniej słonych, nie jeść spleśniałych, pieczonych, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, unikać nadmiernego wysiłku, utrzymywać higienę osobistą, należy zwrócić uwagę na ćwiczenia fizyczne w celu zwiększenia sprawności fizycznej, aby poprawić naszą zdolność do walki z rakiem.

2 Powinniśmy racjonalne korzystać z materiałów medycznych, nie nadużywajmy leków i promieniowania, w szczególności promieniowania diagnostycznego kobiet w ciąży, w celu zapobieżenia wystąpieniu białaczki oraz raka skóry.

3. Powinniśmy wzmocnić ochronę nas samych w pracy, ochronę środowiska i higienę żywności oraz zredukować lub wyeliminować czynniki rakotwórcze w naszym najbliższym środowisku.

4. Powinniśmy stosować ciągły monitoring naszej populacji oraz zastosować badania przesiewowe w grupie wysokiego ryzyka.

                                                                        

Raka we wczesnej fazie można wykryć, wcześnie zdiagnozować, wcześnie leczyć.

—————————————————————————————————————————————————